Tarasy drewniane

Posiadanie pięknego tarasu na którym można wypocząć, a którego pielęgnacja nie przysparza problemów to dzisiaj już nie tylko marzenia – na rynku od wielu lat dostępne są materiały, dzięki którym możemy się cieszyć wspaniałymi tarasami, bez problemów związanych z koniecznością nieustających napraw. Wszystkie realizowane przez nas tarasy drewniane zgodne są z najnowszą techniką.

Tarasy drewniane z drewna egzotycznego

Tarasy z drewna egzotycznego charakteryzują się nie tylko pięknym wyglądem – jeśli jest właściwie wykonany – będzie służył kolejnym pokoleniom przez wiele, wiele lat.

Pomimo, iż drewno egzotyczne nie należy do najtańszych materiałów, jest coraz częściej wybierane przez inwestorów do zabudowy tarasów i balkonów, ze względu na szereg jego przewag w stosunku do innych materiałów.

Drewno egzotyczne jest niesamowicie odporne na działanie korozji biologicznej w zmiennych warunkach atmosferycznych.
Wpływ ma na to przede wszystkim duża ilość zawartych w nim garbników oraz bardzo wysoka gęstość drewna.

Trwałość tych gatunków, nawet bez impregnacji, jest kilkakrotnie większa niż impregnowanej sosny. Ścisła struktura drewna nadaje mu piękną, gładką powierzchnię, natomiast szeroka paleta kolorystyczna, od słonecznych żółci po mahoniowe brązy i czerwienie, kształtuje unikalny klimat otoczenia.

Tarasy drewniane wykonane z tego gatunku drewna jest też wygodniejsze w użytkowaniu – deski nie nagrzewają się tak jak płytki ceramiczne czy kamienne. Po tarasie z drewna chodzi się przyjemniej niż po rozgrzanych płytkach. Oczywiście zalet posiadania tarasu z drewna jest dużo więcej – mamy nadzieję , że będą mieli Państwo okazję przekonać się o tym osobiście.

Tarasy drewniane – gdzie zamówić?

Jeśli macie już dosyć odchodzących i pękających płytek i są Państwo zainteresowani wykonaniem tarasu z drewna egzotycznego lub krajowego – zapraszamy do kontaktu.