Tarasy Drewniane Kraków – profesjonalny montaż

Kawałek dobrze przygotowanej przestrzeni przed naszym domem może okazać się strzałem w dziesiątkę, jeśli lubimy spędzać wolny czas na świeżym powietrzu czy organizować sympatyczne spotkania z rodziną lub znajomymi. Profesjonalna firma Tarasy Drewniane Kraków służy swoją pomocą nie tylko przy wyborze najlepszych materiałów do wykonania konstrukcji tarasowej.

Tarasy Drewniane Kraków – materiały i sklep internetowy
taras drewniany kraków - obrazek 1

Sprzedajemy również materiały, a do tego mamy zespół doświadczonych pracowników, który może być odpowiedzialny za wykonanie całej konstrukcji. Zanim jednak zdecydują się Państwo skorzystać z naszych usług, zapraszamy do zapoznania się z kilkoma cennymi informacjami, dzięki którym inwestycja w taras będzie o wiele łatwiejsza.

Tarasy drewniane – jakie drewno odradzamy?

taras drewniany kraków - obrazek 3

Drewno z pozoru wydaje się średnio rozsądnym pomysłem wtedy, gdy decydujemy się na wykonanie konstrukcji zewnętrznej, a więc stale narażonej na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Wiele w tym prawdy, ale narobimy się niemiłosiernie tylko wtedy, gdy zdecydujemy się na najtańsze drewno rodzime, a więc sosnę bądź też świerk. Jest to najgorszy z możliwych wyborów i naprawdę z pełną odpowiedzialnością go odradzamy. Iglaste drewno z naszej szerokości geograficznej nie jest kompletnie odporne na wilgoć, potrafi szybko wysychać i pękać, a do tego w szybkim czasie traci swój piękny kolor. Choć deski są oczywiście zabezpieczane fabrycznie, to jednak już kilka miesięcy po wykonaniu konstrukcji trzeba będzie pomyśleć o zabezpieczeniu drewna, co do przyjemnych nie należy.

Jakie drewno warto wybrać?

Jeśli szukamy drewna solidnego, ale wciąż w cenie w miarę przystępnej, to można pokusić się o modrzew syberyjski. Chętnie jest on wykorzystywany również do wykonywania elewacji drewnianych. Z chęcią zajmiemy się wykonaniem tarasu drewnianego w Krakowie z tych właśnie desek. Drewno to, nawet jeśli nie będzie solidnie zabezpieczane, posiada własne naturalne właściwości ochronne, które zapewniają trwałość na lata.

Ostatnia opcja to oczywiście drewno egzotyczne, rozwiązanie najdroższe, ale jednocześnie najtrwalsze z możliwych i dlatego bardzo przez nas polecane. Jeśli planowaliście zastosowanie kompozytów czy kamienia na tarasie, to naprawdę lepiej wydać te pieniądze właśnie na drewno egzotyczne. Jest co prawda trochę droższe, ale  nie będzie się trzeba mocno narobić, ale które jednocześnie wytrzyma najgorsze nawet warunki i nie będzie wymagało wiecznych konserwacji.

Ile kosztuje taras drewniany w Krakowie?

Mówiąc o kosztach związanych z wyborem danego rodzaju drewna, mieliśmy oczywiście na myśli koszty maksymalnie uśrednione. Przypominamy, że ostateczny koszt związany z wykonaniem tarasu nie zamyka się tylko i wyłącznie w kupnie samych desek. Całość musi posiadać jeszcze własną konstrukcję. Najczęściej także wykonaną z drewna, a do tego nierzadko potrzebna będzie betonowa podbudowa, zależnie od danych warunków terenowych.

Zapraszamy po prostu do kontaktu z naszą firmą. Na podstawie udzielonych przez Państwa informacji podejmiemy się wykonania bezpłatnej wyceny, która do niczego nie będzie zobowiązywała.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...