Elewacje drewniane Kraków

Nasz zespół Elewacje drewniane Kraków wykonuje od wielu lat elewacje drewniane w Krakowie i może pochwalić się nie tylko ogromnym doświadczeniem, ale także zespołem świetnych pracowników. Zapraszamy do nas również wtedy, gdy chcą Państwo zamówić materiały do obicia domu najwyższej jakości. Zawsze doradzimy przed zakupem, a do tego przede wszystkim zagwarantujemy najwyższą jakość sprzedawanych przez nas desek.

Każdy rodzaj budynku, niezależnie od tego, czy ma on formę klasyczną czy bardzo nowoczesną, z powodzeniem można ozdobić fasadą wykonaną z drewna. Możliwości wyboru materiałów do obicia budynku jest oczywiście wiele, ale tylko w przypadku drewna zyskujemy ten unikalny oraz bardzo naturalny styl. Dom będzie do tego pięknie pachniał, a jeśli tylko przyłożymy się do tego, jak elewacja zostanie zbudowana, to na pewno nie będzie z nią problemów przez lata.

Elewacje drewniane Kraków – zaczynamy od wyboru desek

elewacje drewniane kraków obrazek 1

Jeśli podjęliśmy już decyzję o wykonaniu drewnianej zabudowy budynku, to czas najwyższy zabrać się za znalezienie i zakupienie odpowiednich materiałów. Na pewno nie raz słyszeliście o tym, że rodzime drewno niezbyt dobrze sprawdza się w przypadku tarasów, i jest to prawda, ale do wykonania elewacji w zupełności wystarczy. Dobrze przygotowane przez producenta deski świerkowe lub sosnowe mają piękny wygląd, stworzą solidną konstrukcję i przede wszystkim nie będą wymagały regularnej konserwacji.

Świerk oraz sosna to oczywiście najtańsze z możliwych rodzajów desek, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się również na coś droższego. W przypadku rodzimego drewna dobrym wyborem może być modrzew, który świetnie znosi nawet bardzo trudne warunki atmosferyczne, a przy tym pięknie się prezentuje. Jeszcze trwalszy jest świerk skandynawski lub cedr, które swoją wytrzymałość zawdzięczają nieciekawemu środowisku naturalnemu, w jakim żyją.  Ciekawym wyborem jest tutaj na pewno świerk skandynawski z racji swoich walorów estetycznych. Jego gęsta struktura oraz brak sęków czynią te deski naprawdę wyjątkowymi.

Ostatecznie pozostaje nam jeszcze drewno egzotycznego, którego szeroki wybór także znajdziemy w polskich sklepach. Jest to niestety propozycja dla osób, które mogą poświęcić na elewację dużo więcej pieniędzy. Pod kątem wytrzymałości, wybór świerku skandynawskiego, cedru czy modrzewia w zupełności się sprawdzi, ale pod kątem estetycznym zdecydowanie egzotyka wygrywa. Deski z tego drewna mają nie tylko wyjątkową strukturę, ale i niesamowite barwy, które z pewnością każdy doceni.

Elewacje drewniane Kraków – jak wykonać je prawidłowo?

elewacje drewniane kraków obrazek 2

Wbrew pozorom, wykonanie dobrej fasady budynku wcale nie jest takim prostym zadaniem. Polecamy tutaj skorzystanie z naszej pomocy, gdyż nie tylko dysponujemy zespołem profesjonalistów, ale i wieloma nowoczesnymi narzędziami, z których pomocą możemy podjąć się najtrudniejszych nawet wyzwań. Jeśli jednak zdecydujecie się na samodzielny montaż, to warto pamiętać o tych kilku wskazówkach:

– Rusztowanie musi być solidnie wykonane

Deski elewacyjne mocuje się do rusztowania i to właśnie na nim trzeba się skupić najbardziej. Stanowi ono trzon elewacji, będzie musiało wytrzymać wahania temperatury, silne wiatry i wiele więcej. Do wyboru będziemy mieli tak naprawdę 3 rozwiązania konstrukcyjne, a więc rusztowania drewniane, aluminiowe lub łączone (aluminium+drewno).

Trzeba je bardzo solidnie zamocować do budynku, a do tego konieczne jest wykonanie łat o szerokości od 3 do 5 cm.

– Jak prawidłowo układać deski?

Kiedy do rusztowania zaczynamy mocować deski, należy obrać jeden ich kierunek. Można je montować pionowo, poziomo bądź po ukosie, zależnie od naszych preferencji. Deski nie mogą jednak ściśle przylegać do siebie. Trzeba zostawiać pomiędzy nimi malutką szczelinę. Należy pamiętać o tym, że drewno pracuje zależnie od temperatury, a więc musi mieć miejsce na rozszerzanie się lub zwężanie.

– Wykonanie elewacji można połączyć z ociepleniem

Kiedy już zabieramy się za wykonanie rusztowania fasady budynku, to jest to świetny moment na dodatkowe jego ocieplenie. Pomiędzy rusztowanie można wkładać styropian, jak i wełnę mineralną. Oczywiście nie można tutaj zapomnieć o małych korytarzach wentylacyjnych. Deski muszą mieć możliwość „oddychania”. Niewielkie korytarze wentylacyjne pod nimi usprawnią na przykład wysychanie desek.

Jak zadbać o dobry wygląd elewacji?

elewacje drewniane kraków obrazek 3

elewacje drewniane kraków obrazek 1

Ciesząc się już pięknym wyglądem budynku, nie możemy zapominać o tym, aby od czasu do czasu elewację jednak nieco odświeżyć. Wykorzystuje się do tego celu bejcowanie, lakierowanie, impregnowanie lub standardowe malowanie, a wybór konkretnej opcji w dużej mierze zależy od tego, jak nasza elewacja aktualnie się prezentuje.

Oczywiście wykonując elewacje drewniane w Krakowie bardzo dbamy o to, aby stosować najlepszej jakości materiały. Dzięki ich zwiększonej trwałości odświeżanie fasady nie będzie musiało być wykonywane tak często, a i mniej się przy tym napracujemy. Podstawą jest tutaj zawsze impregnowanie. Specjalne oleje wnikają w strukturę drewna i zabezpieczają ją przed zgubnym działaniem warunków atmosferycznych. Można się tutaj pokusić na impregnowanie ciśnieniowe, które wykonuje się nawet raz na kilka lat.

Oczywiście zamiennikiem impregnowania jest malowanie. Gruba powłoka farby będzie dłużej chroniła drewno, ale z drugiej strony nie będziemy mogli cieszyć się naturalną strukturą desek.

Bejcowanie oraz lakierowanie są natomiast metodami, które mniej zabezpieczają deski, a bardziej podkreślają ich naturalny wygląd. Bejca wyciąga z desek naturalny kolor, natomiast bezbarwny lakier nadaje nieco połysku oraz chroni deski przed działaniem promieniowania UV.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...